همه چیز درباره اتودنسی

سیم های ارتودنسی چهارگوش

سیم ارتودنسی چهارگوش چیست؟

سیم های ارتودنسی دارای نمونه های بسیار زیادی هستند که لازم است که شما برای استفاده از آنها با نمونه های بسیار مختلفشان آشنا شوید .ما در این مطلب برای شما به بررسی دو نمونه از این سیم های ارتودنسی خواهیم پرداخت.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مقطع عرضی سیم‌های چهارگوش مستطیلی یا مربعی شکل است. این شکل از سیم معمولاً در مراحل بعدی ارتودنسی و پس از صاف‌تر شدن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که شیار مخصوص قرارگیری براکت روی سیم چهارگوش است، سیم‌های چهار گوش به خوبی داخل براکت‌ها جفت می‌شوند مانند قرار گرفتن دست در دستکش اما در ابتدای درمان به علت کم بودن مقطع سیم نسبت به حفره براکت، سیم‌ها ممکن است مانند قرار گرفتن دستی کوچک در دستکشی بزرگ باشند. اما در پایان درمان با افزایش قطر سیم‌ها، حفره براکت و سیم جفت‌شده، و مانند یک دست بزرگ در یک دستکش بزرگ به نظر می‌رسد. سیم چهارگوش با محکم گرفتن براکت حرکت دندان‌ها را بهتر از سیم گرد کنترل می‌کند.

مقطع عرضی سیم‌های چهارگوش مستطیلی یا مربعی شکل است. این شکل از سیم معمولاً در مراحل بعدی ارتودنسی و پس از صاف‌تر شدن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد

سیم ارتودنسی دایره‌ای چیست؟

مقطع عرضی سیم‌های گرد کاملاً حالت دایره‌ای شکل دارد. سیم‌های گرد معمولاً در مراحل اولیه درمان به منظور ردیف کردن دندان‌ها به کار برده می‌شود؛ چون در سیم‌های تهیه شده از یک ماده معین سیم‌های گرد خاصیت ارتجاعی بیشتری دارند و متخصص ارتودنسی می‌تواند تمام دندان‌ها را تحت تاثیر سیم قرار دهد، بدون آن که براکت‌ها از جا در بیایند. اگر سیم مورد استفاده بیش از حد سفت باشد و محکم روی دندان‌های نامرتب قرار گیرد، سیم فشار بیش از حدی را به براکت وارد می‌کند و براکت از روی دندان جدا می‌شود.

 

 

 

ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

برچسب ها : براکت,ارتودنسی ثابت,براکت ارتودنسی,براکت فلزی,کش ارتودنسی,سیم ارتودنسی,کش براکت,وایر ارتودنسی,لیگاچور ارتودنسی,اورینگ ارتودنسی,سیم کشی دند,
موضوع : | بازدید : 7
+ نوشته شده در  جمعه 18 اسفند 1396ساعت 13:22  توسط نادر رفیعی 

صفحه قبل 1 صفحه بعد